Czy milanowski basen to ważny temat?

Milanówek

Jedyny otwarty basen w bliższej okolicy, czyli ten w Milanówku został wyłączony z użytkowania w ubiegłym roku. Niegdyś teren przy ul. Sportowej tętnił życiem, dziś mimo innych atrakcji tłumów nie widać. Postanowiliśmy poruszyć temat na nowo. Jak się okazuje milanowski basen nie jest tematem numer jeden dla gminy...

W 2016 r. jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku dokonali przeglądu stanu technicznego basenu. Wówczas okazało się, że zbiornik nie spełnia standardów i trzeba go wyłączyć z użytkowania. To, delikatnie mówiąc, nie spodobało się mieszkańcom Milanówka. Ale… nie tylko, bo z tego miejsca korzystały osoby zamieszkujące okoliczne gminy. O tym dlaczego trzeba było zamknąć ten obiekt mogliście przeczytać tutaj.

Zatem po roku wracamy do tematu. Udało się nam skontaktować z burmistrz Milanówka, jednak trafiliśmy w zły termin, ponieważ jak poinformowała nas telefonicznie Wiesława Kwiatkowska jest w podróży i przebywa na urlopie. I nie ma w tym nic złego, bo każdy musi odpocząć. 

Wobec tego poprosiliśmy o kontakt do innej, kompetentnej osoby z urzędu, by porozmawiać w sprawie basenu. Tu pojawiły się schody. – Wolałabym żeby redakcja poczekała na mnie, bo żadnych decyzji pan nie otrzyma. Skrótowo na takie tematy się nie rozmawia, bo to jest temat, który jest przyszłościowy i rozmawiamy o nim od dwóch lat. To nie jest temat na telefon, i na pewno nie do publikowania, że: „basen dalej zamknięty” albo „basen za chwilę będzie otwarty”. Właśnie wakacje się kończą, to jest rozmowa ewentualnie o przyszłym sezonie. Więc myślę, że wrzesień to jest odpowiedni moment żeby rozmawiać co dalej. Plan nowego budżetu, plany na przyszłość, ale na pewno nie teraz – mówi w rozmowie z nami Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. 

Wydaje się, że po prostu konkretnego pomysłu na ten obiekt jak nie było, tak nie ma. W końcu nasze pytania spotkały się z krótką ripostą. Okazuje się, że milanowski basen to nie jest jeden z ważniejszych tematów dla Milanówka. – Ja wiem, że jest sezon ogórkowy i nie macie co „mówić” ludziom, ale to nie jest temat dnia. Budujemy drogi, budujemy boisko sportowe na Szkolnej, to są tematy bieżące, a basen to jest temat zastępczy – skwitowała Wiesława Kwiatkowska.

W tej sprawie poproszono nas o kontakt we wrześniu. I z pewnością wrócimy do tematu, być może uda nam się poznać przyszłość miejsca, które mimo że nie było najnowocześniejsze oraz można było przyczepić się do jego estetyki, to wiele osób je pokochało. Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to był punkt obowiązkowy podczas wakacji. Obecnie pozostają nam tylko wspomnienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.