Czuwają nad budową przedszkola

Otrębusy

Trwa budowa przedszkola przy Zespole Szkół w Otrębusach. Gmina Brwinów bacznie przygląda się inwestycji, a wykonawca zapewnia, że prace zakończą się zgodnie z umową.

Powierzchnia obiektu wyniesie ponad 1,7 tys. mkw. Budynek pomieści setkę przedszkolaków w czterech oddziałach. Każda sala będzie wyposażona w oddzielne łazienki i magazyny podręczne. Ponadto, w przedszkolu znajdą się: sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa, sanitariaty, część techniczna, gastronomiczna, a na zewnątrz pojawią się dwa place zabaw.

Budowa przedszkola przy ul. Piaseckiego to jedna z najważniejszych gminnych inwestycji. Brwinowski magistrat na problemy napotkał już na etapie formalnym. Wykonawcę zadania wyłoniono dopiero w drugim przetargu, gdyż w pierwszym oferenci przedstawili zbyt wysokie propozycje. Ostatecznie koszt inwestycji wyniesie ponad 6,2 mln zł.

Wszyscy głęboko wierzą, że budowa będzie postępowała bez większych problemów. Obecnie trwają prace fundamentowe. – Firma została wprowadzona na budowę w czerwcu, rozpoczęła prace i  deklaruje, że zamierza wywiązać się z terminu – obiekt ma być gotowy we wrześniu 2018 r. Gmina na bieżąco przygląda się budowie i tak jak w przypadku każdej dużej inwestycji odbywają się narady koordynacyjne z udziałem m.in. burmistrzów – Arkadiusza Kosińskiego oraz jego zastępcy odpowiedzialnego za inwestycje –  Sławomira Walendowskiego, podczas których omawiane są różne kwestie związane z pracami – wyjaśnia Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Można powiedzieć, że w Otrębusach powstanie kompleks oświatowy z prawdziwego zdarzenia. Dwa lat temu do użytku oddano nowy budynek gimnazjum. Wyremontowano również starą część szkoły. Teraz wszyscy czekają na przedszkole.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.