Czujnik jakości powietrza pojawił się w Podkowie

Podkowa Leśna

Nierówna walka ze smogiem trwa. W naszym regionie przybywa też czujników mierzących jakość powietrza. W ostatnim czasie tego typu urządzenie pojawiło się w Podkowie Leśnej.

Miernik uwzględnia stan powietrza nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz budynku. – W ramach pilotażowego programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK podkowiańska szkoła KIK została wyposażona w miernik jakości powietrza, badający przez cały czas jakość powietrza, także wewnątrz budynku. W ramach tego programu 30 szkół w Polsce otrzymało takie mierniki, w tym 10 na Mazowszu – informuje podkowiańskie urząd miasta.

Dane zbierane przez czujniki umożliwią uczniom nie tylko bieżące obserwowanie jakości powietrza, ale także wykonywanie pod kierunkiem nauczycieli własnych badań i obserwacji stanu jego czystości oraz zmian, dokonujących się pod wpływem czynników atmosferycznych.

– Nie od dziś wiadomo co przyczynia się do złego stanu powietrza. Dlatego też po raz kolejny przypominamy, aby nie palić w piecu odpadów. Mieszkańcy, którzy dostosują się do wymogów prawa dotyczących środowiska, będą zgłaszani do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska tym samym narażeni na wysokie kary finansowe. Problem palenia w piecach domowych śmieciami i toksycznymi odpadami nie może być dłużej tolerowany – zaznaczają podkowiańscy urzędnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.