Cztery miesiące utrudnień na ul. Sienkiewicza

Grodzisk Maz.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do przeprowadzenia remontu przepustu, który znajduje się w ciągu ul. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim. Oznacza to cztery miesiące utrudnień w ruchu.

Ul. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim wpisuje się w jeden z bardziej ruchliwych szlaków komunikacyjnych w mieście, którym można dojechać m.in. do centrum miasta, Żyrardowa bądź Warszawy. Każde utrudnienia w tym rejonie powodują trudności z płynnością w ruchu drogowym, zwłaszcza w godzinach szczytu gdy ulica jest mocno zakorkowana. Jak informowaliśmy na początku marca, MZDW planuje remont przepustu w ciągu ul. Sienkiewicza, a to niezbyt przyjazna informacja dla kierowców bowiem szykują się cztery miesiące utrudnień.

Przepust w tej drodze znajduje się dokładnie tuż przy Stawach Goliana, a jadąc w stronę stolicy, przed skrzyżowaniem z ul. Okulickiego i Nadarzyńską. Jego stan techniczny nie jest już najlepszy, stąd wymaga przeprowadzenia pewnych prac. Kiedy rozpocznie się inwestycja? – Umowa na wykonanie tych robót została podpisana 6 kwietnia. Fizycznie, wszystko powinno rozpocząć się za około 3 tygodnie, czyli na początku maja. Termin zakończenia prac zgodnie z umową to koniec sierpnia – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Jak wspominaliśmy, kierowców będą czekały cztery miesiące utrudnień. – W trakcie robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Niestety przy takim natężeniu ruchu żaden termin przeprowadzenia inwestycji nie będzie dobry i z pewnością kierowcy odczują tego efekty. Jednak remont przepustu musi zostać wykonany i nie możemy zwlekać z jego przeprowadzeniem – podkreśla Burdon.

Koszt całego przedsięwzięcia to 280 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.