Czterech zatrzymanych za przetrzymywanie 17-latka

Milanówek

W jednym z garaży na terenie Milanówka czterech mężczyzn znęcało się na zakładnikiem. Żądali okupu za uwolnienie 17-latka. W końcu wpadli w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego. Mężczyźni liczyli na zysk finansowany, ale nie zamierzali oszczędzać przetrzymywanego chłopaka. Bili 17-latka pięściami i pałką teleskopową, kierowali w jego stronę groźby obcięcia palców, a także zamykali w kanale samochodowym. W końcu zwrócili się do matki chłopca z żądaniem okupu. Kobieta natychmiast powiadomiła policję, która zlokalizowała miejsce pobytu małoletniego.

Grodziscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn związanych ze sprawą. Porywacze usłyszeli zarzut za przetrzymywanie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem w celu wymuszenia okupu i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. W końcu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zgłosił się czwarty mężczyzna. 21-latek, tak jak i jego wspólnicy, spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie.

Mężczyźni muszą liczyć się z karą co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.