Czterech chętnych do budowy parkingu

Pruszków

Plany budowy parkingu wielopoziomowego przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie zaczynają się materializować. Jednak na start budowy trzeba będzie jeszcze poczekać.

Naziemny parking przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie niebawem zamieni się parking wielopoziomowy. Władze miasta zapoznały się już z ofertami zainteresowanych realizacją inwestycji firm. Chętnych jest czterech. Najniższą ofertę cenową złożyło konsorcjum, którego liderem jest firma Erekta Budownictwo Specjalistyczne. Kłopot w tym, że opiewa ona na blisko 16 mln zł, a miasto na budowę parkingu chce wydać o około 2 mln zł mniej.

Nowy parking ma powstać w miejscu istniejącego parkingu naziemnego przy ul. Sienkiewicza. Parking P+R miał zostać zamknięty już 16 sierpnia. Tak się jednak nie stanie. – Złożyliśmy do marszałka województwa wniosek o możliwość przedłużenia terminu realizacji te inwestycji,bowiem część środków pochodzi z dofinansowania. Jeśli uzyskamy pozytywną decyzję, to unieważnimy przetarg i ponownie ogłosimy postępowanie – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Liczymy na to, że jeśli wydłużymy termin realizacji to i ceny będą niższe – dodaje.

Co oznacza wydłużenie terminów dla kierowców? Teoretycznie nie wywoła to żadnych utrudnień, bowiem budowa nowego parkingu będzie prowadzona w trakcie remontu linii kolejowej nr 447, a co za tym idzie w czasie gdy pociągi od Grodziska do Warszawy wschodniej po linii podmiejskiej nie będą w ogóle kursować. Parking miałby być gotowy we wrześniu 2018 r.

Jak dokładnie ma wyglądać parking? Budynek zaprojektowano na planie prostokąta. Parking będzie miał cztery kondygnacje. Znajdą się na nim 392 miejsca postojowe dla samochodów oraz 82 dla jednośladów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.