Czołowe zderzenie, dwie osoby w szpitalu

Grodzisk Maz.

Nieudany manewr wyprzedzania zakończył się pechowo dla kierującej Hyundaiem. Kobieta trafiła do szpitala.

W poniedziałkowy poranek, 25 stycznia, w Kaskach (powiat grodziski) na ul. Królewskiej doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Na miejscu zdarzenia zjawiło się pogotowie i przewiozło uczestników zdarzenia do szpitala. Co się stało? – Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kaskach dotarło do nas o 7.20. Kobieta kierująca pojazdem marki Hyundai próbowała wyprzedzić rowerzystę. Zmieniła pas ruchu i zderzyła się czoło w Renault. Poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala w celu wykonania podstawowych badań – tłumaczy asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Grodziscy funkcjonariusze z samego rana musieli również ruszyć do Chrzanowa Dużego. Teoretycznie nic wielkiego się nie stało. Mercedes i Volkswagen zderzyły się lusterkami, jednak kierowcy mieli różne zdania na temat kolizji. – Jeden z uczestników zdarzenia przyznał się do winy i przyjął mandat. W przypadku drugiego kierowcy konieczne było sporządzenie wniosku do sądu – mówi asp. Janowiec.

Kierowcy muszą pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze. Pogoda zmienia się, jednak w przypadku spadku temperatur może być nieciekawie. Przekonała się o tym kierująca Roverem. – W niedzielę w Henryszewie kobieta jadąca Roverem nie dostosowała prędkości do panujących warunków. W efekcie tego wpadła do rowu. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Została ukarana mandatem – wyjaśnia funkcjonariusz grodziskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.