Czipowanie trwa

Pruszków

Spiesz się, jeśli nie zaczpiowałeś jeszcze swojego czworonoga. W Pruszkowie do końca roku można zrobić to za darmo.

W przypadku zaginięcia psa czip ułatwia jego znalezienie. Zabieg trwa krótko i polega na wszczepienia małej kapsułki. Zwierzak odczuje niewielki ból, który można porównać z tym odczuwalnym podczas zastrzyku.

Warto skorzystać z nadarzającej się okazji i zaczpiować swojego czworonoga. Dzięki czipowi możliwe jest ustalenie wszystkich potrzebnych danych dotyczących właściciela. To niezwykle cenne w przypadku zaginięcia czworonoga.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą również ubiegać się o 50% dofinansowanie do sterylizacji lub kastracji psów i kotów. Wystarczy zgłosić się do urzędu, wypełnić właściwy wniosek i udać się do weterynarza. – Zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości. Czip ułatwi nam odnalezienie psa w przypadku jego zaginięcia. Musimy mieć również kontrolę nad rozrodem zwierząt. Często jest tak, że rozmnażają się one i trudno znaleźć opiekę dla kolejnych małych psów i kotów – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Zabiegi przeprowadzane są w przychodni weterynaryjnej Vet Care w Pruszkowie przy ul. Majowej 3. Przychodnia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-21, w soboty w godzinach 10-16, w niedziele w godzinach 10-14.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.