Częstsze kontrole z fotoradarem na Żbikowie

Pruszków

Pruszkowska policja zwiększa liczbę kontroli prędkości na żbikowskich ulicach. Po serii publikacji na łamach „Gazety WPR” i portalu „WPR24.pl” mundurowi zwrócą większą uwagę na kierowców przekraczających prędkość w tej części miasta.

O tym, że ulice na pruszkowskim Żbikowie zmieniły się w trasy rajdowe, informowaliśmy wielokrotnie. Z prośbą pomoc w tej sprawie zwrócili się do nas przerażeni mieszkańcy. Ich zdaniem  notoryczne przekraczanie prędkości na ulicach 3 Maja, Długiej, Mostowej i Poznańskiej bezpośrednio zagraża życiu i zdrowiu pieszych, w tym dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły podstawowej.

Ostatni poważny wypadek w tym rejonie miasta miał miejsce pod koniec grudnia. Finał okazał się tragiczny. Na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Poznańskiej i Mostowej kierowca saaba potrącił dwie osoby, babcię i wnuka. Odwieziono ich do szpitala. Na początku stycznia poszkodowana kobieta zmarła. – Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby policjanci w końcu ruszyli się i zaczęli patrolować ten rejon z „suszarkami”?! – pytali mieszkańcy.

Jak zapewnia nas pruszkowska policja, patrole w tym rejonie miasta zostały już zwiększone, a funkcjonariusze z fotoradarem kierowani są tam w każdej wolnej chwili. – W ubiegłym tygodniu dwukrotnie prowadziliśmy kontrolę prędkości na ul. Długiej. Nikt nie został ukarany mandatem, widocznie sama nasza obecność wystarczyła, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu – mówi asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Tego typu wyrywkowe kontrole będą się tam powtarzać, ostrzegamy więc, że za zbyt duży pośpiech grozi kara – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.