Część prac na magistrali już zakończona [AKTUALIZACJA]

Region

Drugi dzień utrudnień w dostępie do wody w Pruszkowie, Piastowie, Michałowicach, Regułach, Opaczy i Ursusie. Wodociągowcy częściowo zakończyli prace na magistrali w Alejach Jerozolimskich.

Niskie ciśnienie w kranach lub całkowity brak wody doskwierają mieszkańcom kilku miejscowości naszego regionu od środowego poranka. Robotnicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od ponad doby prowadzą ostatni etap modernizacji magistrali wodociągowej, która zaopatruje nasz region. Według zapowiedzi, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin, czyli do piątkowego poranka.

A jakie są najnowsze wieści „z frontu”? – Magistrala wodociągowa w Alejach Jerozolimskich została odwodniona i pozostaje wyłączona z eksploatacji. Prace prowadzone są non-stop na czterech odcinkach przewodu. Zakończono prace spawalnicze, trwa wiązanie warstwy cementowej – czytamy w porannym komunikacie MPWiK.

Na razie nie ma żadnych informacji o ewentualnych komplikacjach, czy niemiłych niespodziankach, jakie w przeszłości wielokrotnie pojawiały się przy tego typu przedsięwzięciach. Pozostaje więc trzymać kciuki, że tak pozostanie.

[AKTUALIZACJA godz. 15.45]
– Trwa napełnianie magistrali  wodociągowej  w Alejach Jerozolimskich i wykonywane są próby szczelności – poinformowało MPWiK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.