Czekają na wizytówkę

Region

Lokalna Grupa Działania Nadarzyn – Raszyn – Michałowice zacieśnia współpracę. Stowarzyszenie chce mieć swoją wizytówkę, dlatego też ogłosiło konkurs na logo.

Pierwsze kroki Lokalna Grupa Działania stawiła ponad rok temu. Początkowo należały do niej Nadarzyn i Raszyn, a kilka miesięcy później w jej skład weszła również gmina Michałowice. Z każdym dniem działalność LGD nabierała tempa.

Gminy organizowały spotkania, podczas których mieszkańcy mogli dowiedzieć się o planowanych celach. Owocem wspólnych wysiłków było złożenie wniosku w ramach konkursu o „Wybór Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanego przez Społeczność”. W ramach inicjatywy LEADER objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 trzy gminy otrzymają wsparcie unijne w wysokości blisko 8 mln zł.

Wśród celów stowarzyszenia zapisano m.in. ochronę oraz promocję środowiska naturalnego, aktywizowanie ludności wiejskiej, rozwój edukacji, poprawę konkurencyjności oraz jakości życia.

Teraz nadszedł czas na kolejny krok i stworzenie znaku rozpoznawczego. LGD ogłosiła konkurs na logo. Mieszkańcy gmin Nadarzyn, Raszyn i Michałowice mają okazję wykazać się inwencją twórczą. Organizatorzy dają uczestnikom pole do popisu, gdyż tematyka loga jest dowolna. Trzeba pamiętać, że znak powinien charakteryzować obszar trzech gmin tworzących stowarzyszenie.   

Warto nadmienić, że w konkursie mogą wziąć udział osoby zameldowane na obszarze gmin Nadarzyn, Raszyn i Michałowice. Prace należy nadsyłać do 2 września na adres: Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice Rusiec, ul. Osiedlowa 72, 05-830 Nadarzyn.

Z pewnością konkurs w wielu uczestnikach wyzwoli pokłady wrażliwości i talentu artystycznego. Osoba, która stworzy najlepsze logo może liczyć na nagrodę w postaci laptopa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.