Czekają na opinię biegłego

Pruszków

Dokonano oględzin kamienicy przy ul. Pięknej w Pruszkowie. Przyczyny pożaru będą znane po wydaniu opinii przez biegłego.

Pożar był trudny do opanowania. Straż pożarna rozpoczęła działania gaśnicze w sobotę, 9 stycznia, po godz. 22.00 a zakończyła dopiero w niedzielę około 6.30. – Spaleniu uległa część budynku. Dach w trakcie prowadzenia działań zaczął się zapadać – mówi kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Mieszkańcy zostali ewakuowani. – Łącznie budynek opuściły 54 osoby. Większość z nich trafiła do hoteli, zaś 21 znalazło schronienie u swoich rodzin – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Ewakuowani nie muszą się martwić o koszty, bo te pokryje miasto. Przyczyny pożaru mają zostać wyjaśnione. – Będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze. W niedzielę na miejscu pojawił się biegły z zakresu pożarnictwa, który dokonał oględzin budynku. Zapoznał się ze stanem faktycznym, co posłużyło do stworzenia dokumentacji. Na jej podstawie zostanie wydana opinia, która wyjaśni przyczyny pożaru – tłumaczy asp. Kańka.

Kiedy można spodziewać się ustaleń? – Musimy czekać. Biegły przygotował już opisy, jednak teraz konieczne jest powołanie kolejnego, który wyda opinię. Po zapoznaniu się z materiałem będzie on mógł przestawić wnioski – odpowiada rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.