Czek na 15 mln odebrany

Pruszków

Władze Pruszkowa oficjalnie odebrały czek na niebagatelną kwotę 15,4 mln zł. To wysokość dofinansowania na parkingi „parkuj i jedź”, które powstaną m.in. przy ulicach Sienkiewicza i Waryńskiego.

Pieniądze trafią nie tylko do Pruszkowa, ale to miasto jest największym beneficjentem dofinansowania. – W siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie prezydent Pruszkowa Jan Starzyński uczestniczył w uroczystości symbolicznego podpisania i odebrania czeku na 15,4 mln złotych. Kwota przeznaczona jest na budowę czterech parkingów w systemie „Parkuj i Jedź” w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach – informuje pruszkowski urząd.

– Lwią część otrzyma lider projektu, czyli Pruszków. Inwestycja realizowana przez miasto warta 17 mln złotych, przy wsparciu finansowym w wysokości 13,7 mln złotych, przewiduje postawienie parkingu wielopoziomowego przy ulicy Sienkiewicza na 392 auta i 72 rowery. Parking naziemny powstanie po drugiej stronie torów kolejowych przy ulicy Waryńskiego. Tu zaparkuje 110 samochodów i sto rowerów. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać już latem przyszłego roku – czytamy w komunikacie.

Obecnie kompletowana jest dokumentacja projektowa obu parkingów, które mają pojawić się w Pruszkowie. Korzystanie z nich ma być bezpłatne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.