„Czarny Piątek”, Cyber Monday i szał wyprzedaży

Region

To moda, która przywędrowała zza oceanu i na dobre zadomowiła się u nas. Black Friday oraz Cyber Monday to dni, w czasie których sklepy i sieci handlowe oferują duże zniżki. Tylko jak w tym szale wyprzedaży się nie zgubić...

Najbliższy piątek minie pod hasłem Black Friday, szczególnie dla zakupoholików. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, także i u nas ten dzień oznacza największe wyprzedaże i obniżki cen w roku. Często przed sklepami ustawiają się dość duże kolejki klientów. Wszystko zależy od tego co dany sklep ma nam do zaoferowania.

Black Friday obchodzony jest w USA następnego dnia po Święcie Dziękczynienia, dlatego w tym roku wypada on 23 listopada. W Polsce to raczej wstęp do sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem.

Badania pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z tego typu okazji. Analitycy potwierdzają, że w czasie Black Friday sprzedaż rośnie o kilkadziesiąt procent.

Jednak decydujemy się nie tylko na zakupy stacjonarne, ale również zamówienia online. Dlatego powstało takie święto jak Cyber Monday. Obchodzimy je zawsze w poniedziałek po Black Friday. W tym roku 26 listopada. Wówczas to sklepy internetowe będą miały duże pole do popisu. Reszta pozostaje bez zmian. Chodzi o to, by utworzyć promocje i sprzedać jak najwięcej.

Temat w bardzo ciekawy sposób poruszył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podkreśla, że produkt z wyprzedaży również można reklamować.

Niezależnie od tego, czy kupujesz towar w cenie promocyjnej, regularnej, u polskiego sprzedawcy, czy też zagranicą, na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują jednolite przepisy konsumenckie – czytamy nas tronie UOKiK.

Ale pamiętajcie! Reklamować możecie każdy produkt jeżeli posiada wadę. Natomiast jeżeli jesteście niezadowoleni z zakupów i chcecie je zwrócić, a kupujesz towar stacjonarnie, to możesz liczyć tylko na dobrą wolę sprzedawcy. Warto więc spytać przed zakupem, bo to sprzedawca określa warunki. Towar zakupiony przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Cały artykuł na ten temat znajdziecie na www.uokik.gov.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.