Ćwiczenia grodziskich strażaków

Grodzisk Maz.

Zaaranżowany pożar pomieszczenia kotłowni, ewakuacja osób i udzielenie pierwszej pomocy. Od 8 do 10 stycznia na terenie bazy PKS w Grodzisku Mazowieckim trwały strażackie ćwiczenia.

Do naszej redakcji dotarły informacje, że w bazie PKS przy ul. Chełmońskiego wybuchł pożar, a na miejsce zjechały się wozy gaśnicze. Jak udało nam się ustalić, strażacy z powiatu grodziskiego ćwiczą swoje umiejętności, a żadnego niebezpiecznego zdarzenia nie ma. – To rutynowe ćwiczenia wynikające ze stałego planu szkolenia, które trwały trzy dni. Przeważnie raz w miesiącu jest jakiś obiekt gdzie prowadzimy takie treningi – mówi bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

W styczniu tego roku wybuchł niewielki pożar budynku kotłowni w grodziskiej bazie PKS. Jak mówią strażacy, był to bodziec do przeprowadzenia ćwiczeń w tym miejscu. – Nasza obecność na miejscu w styczniowym zdarzeniu była impulsem żeby umówić się z osobą, która zarządza budynkiem i przeprowadzić te ćwiczenia – zaznacza Tryniszewski.

Po przyjeździe na miejsce strażacy musieli zmierzyć nie tylko z pożarem kotłowni. Należało dotrzeć do dwóch pracowników znajdujących się w budynku i udzielić im pomocy. – Po dotarciu na miejsce musieliśmy rozwinąć linie gaśnicze, a to nie takie łatwe ponieważ budynek ma kilka kondygnacji. Poszkodowanych ewakuowaliśmy na zewnątrz obiektu. Następnie część strażaków udzieliła im przedmedycznej pomocy, a część dalej kontynuowała działania gaśnicze. Dalej przyjeżdża pogotowie gaśnicze i przejmuje poszkodowane osoby – wyjaśnia Tryniszewski. – Po zakończeniu akcji, pracownik z firmy oprowadzał nas po całym budynku, zapoznawał nas z nim i omawiał proces spalania w kotle – dodaje.

Przez trzy dni wraz z Powiatową Państwową Strażą Pożarną z Grodziska Mazowieckiego brały udział jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych również z Grodziska oraz Książenic i Izdebna Kościelnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.