Coraz więcej pasażerów w WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa podsumowała pierwszy kwartał tego roku. Wynik robi wrażenie. Przez pierwsze trzy miesiące tego roku "wukadka" przewiozła o pond 70 tys pasażerów więcej niż w podobnym okresie 2018 r.

WKD niezmiennie cieszy się popularnością i sympatią pasażerów. Dobrze odzwierciedlają to, już nie po raz pierwszy, wyniki przewozowe. – W I kwartale 2019r. z przejazdów pociągami WKD skorzystało 2 250 237 pasażerów, o 70 115 osób więcej, niż w analogicznym okresie 2018r., co stanowi 3,22 proc. wzrost – poinformował przewoźnik.

Największy, ponad 6 proc wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem zaobserwowany został w marcu. Na podróż „wukadką” zdecydowało się prawie 779 tys pasażerów. Jeśli tak dalej pójdzie, spółka poprawi także swój roczny wynik, który na koniec 2018 r. wyniósł niemal 8,6 mln podróżnych. Jakie są przyczyny tego trendu? – Wzrost pasażerów na linii WKD w I kwartale 2019r. to efekt wzbogaconej od grudnia 2018r. oferty przewozowej o dodatkowe pociągi w porze popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie (13 obieg taboru), która w połączeniu z wysoką punktualnością i niezawodnością kursowania pociągów WKD w zdecydowanym stopniu przyczyniła się do osiągniętego rezultatu w przewozach pasażerskich – zaznacza przewoźnik.

Jak dodaje, zachętą dla podróżnych była też nowa oferta biletowa i zniżek. – W ciągu ubiegłego roku spółka wprowadziła bezpłatny przewóz roweru w weekendy i święta, zniosła ograniczenia czasowe dla preferencyjnych przejazdów dla seniorów oraz wdrożyła nowe zasady podróżowania w ramach biletów miejskich na obszarze miast: Podkowy Leśnej i Pruszkowa – wyjaśnia WKD.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Coraz więcej pasażerów w WKD”

 1. MOP pisze:

  Jak widzę jak w Pruszkowie ludzie wsiadają do pociagu, to mi się przypomina program ,, zwierzęta świata ”. Tą dzicz należy wychować kurla.

 2. Maszynista Wkd pisze:

  Wystarczy wybudować rozjazd za peronem Warszawa Zachodnia WKd i puścić pociągi relacji Komorów – Warszawa Zachodnia i tłoku nie ma.

 3. Wilku starszy pisze:

  A teraz jeszcze te durne niebieskie tablice nie dzialajo! Kurla takiej prostej rzeczy nie potrafią zrobić! Na zachodzie i wschodzie już pół wieku temu latali na księżyc a u nas dopiero uczą się wyświetlać godzinę! Wstyd i hańba! Naprawiać te zegary i dawać więcej kursów, a nie to zwykle krzesła powstawiac!!! Przywroccie nam godność!!!

 4. As pisze:

  A nie remont pkp byl przyczyna zwiekszonej liczby pasazerow wkd?

 5. bilet wspólny pisze:

  „Jak dodaje, zachętą dla podróżnych była też nowa oferta biletowa i zniżek”. Koń, by się uśmiał! Jaka nowa oferta, jakie zniżki? Bilety miesięczne jak były tak są najdroższe w całek komunikacji, za przejazd w ramach jednej stacji WKD każe płacić tyle ile za bilet nieograniczonej jazdy po Warszawie. A pasażerów więcej, bo zwyczajnie ta pazerna WKD jest monopolistą prawie na całej linii. A biletu wspólnego dalej niżdo Opaczy od lat nie wprowadzają. Czym tu się zachwycać?

 6. pasażerka pisze:

  Co z tego, że punktualna jak ludzie ściśnięci jak szproty na export w godzinach szczytu. Ścisk, każdy się pcha, nie ma się za co złapać, nie ma czym oddychać, mroczki przed oczami i omdlenia.

 7. gość pisze:

  dzięki za ściszenie sygnałów. super

 8. Wilku starszy pisze:

  Co z komfortem przejazdu pasażerów? Bydło pcha się na peronach byle tylko zająć miejsce i posadzić 4 litery! Zaobserwujcie jak się zachowuje dzicz tuż przed przyjazdem kolejki w godzinach szczytu! Kobiet i starszych się nie puszcza! Raz widziałem jak pani w ciąży stała i nikt jej nie ustąpił! Należy zwiększyć częstotliwość przejazdów w godzinach szczytu by ludzie mogli godnie jeździć za te 250 zł miesięcznie. Kto z grodziska, podkowy ten usiądzie od pruszkowa już bydło walczy niczym o przeżycie! To wkd jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy! Oddajcie nam godność!!!

 9. Współny bilet pisze:

  Gdzie jest wspólny bilet?

 10. Michal pisze:

  Brakuje Wkd z Komorowa 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły