Coraz więcej kamer w Brwinowie

Brwinów

Kolejne kamery zawitały do Brwinowa, jednak nie telewizyjne, lecz monitoringu wizyjnego. Zastosowane rozwiązanie na wpłynąć na bezpieczeństwo i ułatwić pracę policji. Na tym nie koniec. Brwinowski magistrat ma w planach rozbudowę sieci monitoringu.

W ostatnim czasie kamera pojawiła się na słupie w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury OKej i obejmuje rondo, rejon poczty, wejście do GOK-u oraz fragment ul. Wilsona. Kolejne dwie zamontowano w rejonie skrzyżowania ul. Grodziskiej z ul. Leśną. Jedna z nich obserwuje plac zabaw, druga zaś skrzyżowanie i odcinek Leśnej. Druga znajduje się na słupie na wprost urzędu gminy i swoim zasięgiem obejmuje parking oraz odcinek ul. Grodziskiej. Łącznie w Brwinowie jest 15 kamer. – Rozbudowaliśmy sieć monitoringu. W ubiegłym roku wybudowaliśmy połączenie światłowodowe urzędu gminy z komisariatem policji. Dzięki temu funkcjonariusze zawsze mogą zweryfikować sytuację i wysłać na miejsce odpowiednie siły. Nagrania są zachowywane przez 30 dni. Teraz zamontowaliśmy kolejne kamery – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Monitoring ma służyć policji, ale i mieszkańcom. W przypadku kolizji bądź kradzieży materiał może okazać się pomocny. – Dzięki kamerom  mogliśmy ustalić, kto dokonał dewastacji tablicy informacyjnej przy urzędzie gminy. Okazało się, że za czyn odpowiadało dwóch studentów – przedstawia Kosiński. Ale bywają i inne ciekawe historie. – Jeden z mieszkańców miał pretensje, że kamera nie zarejestrowała kradzieży samochodu. Ktoś ukradł mu kluczyki w kościele, wyszedł i odjechał. Akurat wtedy kamera uległa awarii i naprawiano ją. Sytuacja ta  pokazuje, że monitoring jest potrzebny – mówi burmistrz Brwinowa.

Urządzeń rejestrujących obraz będzie jeszcze więcej. – Przygotowujemy się do rozbudowy systemu monitoringu. W tym roku pojawią się dwie kamery, pozostałe zostaną zaprojektowane i wykonane w późniejszym terminie – tłumaczy Kosiński.

Montaż przewidziano w rejonie przystanku PKP, Rynku oraz planowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Biskupickiej i ul. Piłsudskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.