Coraz bliżej do budowy wiaduktu

Pruszków

Dzięki współpracy władz Pruszkowa, Starostwa Powiatowego, Piastowa i PKP Polskie Linie Kolejowe powstanie nowa przeprawa nad torami w Pruszkowie. Mowa o wiadukcie, który ma połączyć ul. Grunwaldzką z ul. Warszawską.

W styczniu na posiedzeniu Rady Miasta Pruszkowa wyrażono zgodę na zawarcie porozumienia między Pruszkowem, Piastowem, Powiatem Pruszkowskim a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w zakresie budowy wspomnianego wiaduktu. Wówczas radni zgodzili się na przesunięcia w budżecie i zarezerwowanie środków na ten cel. W kwietniu miasto Pruszków ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wiaduktu drogowego. Kosz projektu wyniesie nieco ponad 330 tys., a jego realizacją zajmie się firma DMK Inżynieria z Rybnika. 

Głównie inwestycją zajmie się miasto. – Miasto Pruszków jest liderem działań inwestycyjnych związanych z budową wiaduktu przy wsparciu samorządu miasta Piastowa i powiatu pruszkowskiego. W ramach porozumienia samorządów i PKP PLK, Pruszków jest także największym udziałowcem tej inwestycji – pokrywa 40 proc. jej kosztów. Miasto Pruszków będzie realizatorem i koordynatorem tej inwestycji – czytamy na Facebooku Pruszkowa. 

Początek włączenia wiaduktu w ul. Grunwaldzą przyjęto skrzyżowanie z ul. Licealną. Istniejące skrzyżowania z ul. Leszczynową i ul. Bohaterów Warszawy zostaną zlikwidowane. Dojazd od budynków zlokalizowanym na końcu ul. Warszawskiej zostanie zapewniony przejazdem pod projektowanym połączeniem. Koniec trasy wiaduktu będzie na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego, w nowym śladzie. W tym miejscu projektuje się skrzyżowanie typu rondo. Takie rozwiązanie umożliwi podłączenie ul. Warszawskiej w kierunku Piastowa.

Miasto opublikowało ostanio film na ten temat. O szczegółach mówi Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa:

Również Starostwo Powiatowe w Pruszkowie również opublikowało nagranie wideo. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Maksym Gołoś, starostwa pruszkowski: 
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.