Co z „wąskim gardłem” i ul. Warsztatową?

Pruszków

Na zakończenie przebudowy Al. Jerozolimskich w Pruszkowie kierowcy czekają z utęsknieniem. Również jadąc ul. Warsztatową napotykają na utrudnienia. Sprawdzamy na jakim etapie są roboty drogowe.

Utrudnienia drogowe to dla mieszkańców Pruszkowa chleb powszedni. Trwające prace w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Bohaterów Warszawy oraz na ul. Warsztatowej powodują trudności z poruszaniem się po mieście, a także wyjazdem z niego. To wszystko widoczne jest szczególnie w godzinach szczytu. 

Skontaktowaliśmy się z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, czyli jednostką odpowiedzialną za przebudowę „wąskiego gardła”. Ale informacji o konkretnych terminach otwarcia poszczególnych odcinków nie usłyszeliśmy. Mowa o nitce DW 719 w kierunku Grodziska, otwarciu skrzyżowania z ul. Bohaterów Wolności i udrożnieniu przejazdu w rejonie wiaduktu. – Termin zakończenia prac to koniec listopada. Postępują one zgodnie z harmonogramem. Wykonawca nie zgłasza żadnych problemów. Na dzień dzisiejszy termin zakończenia robót nie jest zagrożony. W kwestii wyłączonych odcinków z ruchu o które zapytano, czyli całość geometrii jak i docelowa organizacja ruchu będą udostępniane do końca listopada. Nie mamy szczegółowych informacji o otwarciu poszczególnych odcinków – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. 

Nieco więcej informacji udało się nam uzyskać w pruszkowskim magistracie. Jeżeli nie wystąpią po drodze nieprzewidziane utrudnienia to całkiem niedługo możemy spodziewać się otwarcia „wąskiego gardła”. – Mamy zapewnienia ze Strabagu, że po 15 października tzw. wąskie gardło powinno już być udrożnione, czyli powinny być dostępne po dwa pasy ruchu w każdą stronę do Warszawy, i z Warszawy. Wiemy, że w rejonie wiaduktu głównym problemem jest przełożenie przewodów telekomunikacyjnych. Wykonawcy czekają na tzw. okno projektowe, czyli kiedy będą mogli przełożyć instalacje – powiedział Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

A co z ulicą Warsztatową, którą zarządza starostwo? – Na ulicy Warsztatowej trwają intensywne prace związane z remontem kanalizacji deszczowej. Odbywają się zgodnie z harmonogramem, bez przeszkód i trudności. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może to wyglądać jakby w tych okolicach nie działo się za wiele, ale zapewniam że dokładamy starań aby przyspieszyć prace. Termin ich zakończenia, czyli 6 listopada jest niezagrożony. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do prac związanych z remontem nawierzchni ulicy Warsztatowej. Te zgodnie z umową potrwają do 21 listopada – odpowiada Krzysztof  Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.