Co z ul. Sułkowskiego?

Piastów

Nowa nawierzchnia na ul. Sułkowskiego w Piastowie – to marzenie mieszkańców. Niektórzy zaczęli już wątpić, czy modernizacja jest możliwa. Jakie plany względem Sułkowskiego ma piastowski urząd?

Piastów ma bogate plany, co do modernizacji dróg. W tym roku uwzględniono konieczność przebudowy m.in. ul. Dąbrowskiego, Ogrodowej, Popiełuszki, Wyspiańskiego i Godebskiego. Wśród wspomnianych dróg brakuje ul. Sułkowskiego, której stan przyprawia mieszkańców o ból głowy. Zastanawiają się, kiedy w końcu droga zyska nową nawierzchnię.

Dla mieszkańców pojawiło się „światełko w tunelu”. Wygląda na to, że w przyszłym roku ruszy modernizacja Sułkowskiego. Na jakim etapie są prace? – W przygotowaniu jest dokumentacja projektowa na odcinek ul. J. Sułkowskiego od ul. S. Żółkiewskiego do ul. Żbikowskiej. Planowana realizacja etapu I to 2017 rok. W przyszłym roku planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej na odcinek od ul. Żbikowskiej do ul. Bohaterów Wolności. Realizacja ma nastąpić w 2018 roku – podaje Grzegorz Jasiński z Urzędu Miasta w Piastowie.  

Należy jasno podkreślić, że to dopiero początek drogi do remontu Sułkowskiego. Przed piastowskim magistratem jeszcze sporo wyzwań. – Należy uzyskać stosowne zezwolenia, wypłacić odszkodowania wynikające z wykupu pasa drogi. Przed przystąpieniem do robót drogowych niezbędna jest budowa wodociągów w ulicach prostopadłych  do ul. J. Sułkowskiego tj.: ul. S. Okrzei, J. Sobieskiego, W. Łukasińskiego, Żbikowskiej, P. Wysockiego – wyjaśnia Jasiński.

Zakłada się, że wykonanie każdego z etapów będzie kosztowało ok. 1,5 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.