Co z systemem informacji pasażerskiej?

Kolej

We wrześniu ubiegłego roku Warszawska Kolej Dojazdowa zapowiadała, że inwestycja będzie gotowa w trzecim kwartale 2016 r. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie jest realizacja tego przedsięwzięcia.

Temat ten poruszaliśmy niejednokrotnie. Przypomnijmy. Poszukiwania wykonawcy dla tego zadania przewoźnik rozpoczął we wrześniu 2014 r., czyli przeszło dwa lata temu. Przetarg cieszył się sporym zainteresowaniem, bo zgłosiło się aż dziewięciu wykonawców. Problem w tym, że kolejarze dwukrotnie przedłużali termin związania z umową. Dodatkowo jeden wykonawców odwoływał się do Krajowej Izby Odwoławczej, co za każdym razem skutkowało zawieszeniem przetargu.

Po wyłonieniu wykonawcy prac w 2015 r., WKD ogłosiła kolejne postępowanie. I tak w czerwcu rozpoczęły się poszukiwania inwestora zastępczego, który nadzorowałby przebieg inwestycji. Po ok. dwóch miesiącach udało się dopiąć formalności z wybranym podmiotem. We wrześniu informowaliśmy, że całość ma być gotowa w trzecim kwartale tego roku.

Sprawdziliśmy na jakim etapie jest inwestycja. – Obecnie prowadzone są działania związane z zatwierdzaniem ostatecznych projektów realizacyjnych dla konstrukcji wsporczych pod tablice systemu informacji pasażerskiej oraz kamery monitoringu. Dostawa oraz montaż pierwszych elementów systemu powinny rozpocząć się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Na przystankach WKD w ramach tego przedsięwzięcia mają pojawić się monitory podobne do tych, z warszawskich przystanków tramwajowych. Ich głównym zadaniem będzie informowanie pasażerów o przyjazdach kolejnych pociągów, ich relacjach czy ewentualnych opóźnieniach. Stacje staną się bezpieczniejsze, to za sprawą instalacji monitoringu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.