Co z sygnalizacją na Warszawskiej?

Piastów

Kierowcy zastanawiają się, kiedy na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Bohaterów Wolności w Piastowie pojawi się sygnalizacja świetlna. Takie rozwiązanie usprawniłoby ruch na wspomnianym skrzyżowaniu.

Skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską w Piastowie od zawsze sprawiał kierowcom problem. W ostatnim czasie skrzyżowanie zostało przebudowane, ponieważ tuż obok pojawiło się duże osiedle mieszkaniowe. Na ul. Warszawskiej wydzielono pas do skrętu w lewo, co jeszcze bardziej skomplikowało poruszanie się po tej krzyżówce. Również piesi podkreślają, że przejście przez pasy w tym miejscu nie należy do łatwych. Samochodów jest dużo, a kierowcy nie chcą przepuszczać przechodniów. 

Rozwiązaniem tego problemu miały być sygnalizatory. Z wnioskiem o ich ustawienie do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie wystąpił burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski. Od tamtej pory minął już rok, a sygnalizatorów jak nie było, tak nie ma. Okazuje się jednak, że temat nie umarł. – W tej sprawie mamy porozumienie z miastem Piastów. Na jego mocy gmina Piastów do końca listopada ma nam dostarczyć dokumentację projektową – mówi Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego w Pruszkowie. 

Kiedy zatem sygnalizatory pojawią się na skrzyżowaniu? – Tego jeszcze nie wiemy – ucina Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.