Co z rozbudową komendy?

Pruszków

O planach i potrzebie rozbudowy pruszkowskiej komendy mówi się od dawna. Jednak nic konkretnego
w temacie się nie dzieje. Co ciekawe, deklarację realizacji tej wyczekiwanej przez policjantów inwestycji złożył minister Mariusz Błaszczak.

Pruszkowscy policjanci już w 2012 r. rozpoczęli starania o unowocześnienie jednostki i jej rozbudowę. I trudno się dziwić, ponieważ warunki w których przychodzi pracować stróżom prawa dalekie są od komfortowych. W komendzie nie ma sali okazań ani odpraw, magazynów, archiwów. Te dwa ostatnie mieszczą się w… garażach. Część ważnych wydziałów jest rozsianych po komisariatach na terenie całego powiatu. Wszystkie te problemy miała rozwiązać rozbudowa budynku przy Kraszewskiego 8. Miała, bo w biuletynie informacji publicznej Komendy Stołecznej Policji widnieje wiadomość, że rozbudowa pruszkowskiej komendy jest jednym z zadań przygotowanych do realizacji, na rok… 2014. 

Ostatnio pojawiło się kolejne „światełko w tunelu”. To rządowy „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu na lata 2017 – 2020”, który m.in. zakłada przywracanie posterunków policji, utworzenie obiektów szkoleniowo-dydaktycznych wraz ze strzelnicami oraz rozbudowę i budowę nowych jednostek policji. – Mówiłem już o programie modernizacji służb mundurowych. W ramach tego programu jest uwzględniona rozbudowa komendy powiatowej policji w Pruszkowie – powiedział na poniedziałkowym (13 czerwca) spotkaniu w pruszkowskim starostwie powiatowym Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
 
Nieco więcej informacji zdradził nam komendant pruszkowskiej policji. – W ubiegłym miesiącu zostałem poproszony o aktualizację projektu rozbudowy komendy. Faktycznie nigdy jeszcze nie było tak blisko do realizacji tego przedsięwzięcia. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć kiedy dokładnie ruszy ta inwestycja. Wszystko zależy od Komendy Głównej i Komendy Stołecznej – powiedział nam podinsp. Krzysztof Radzik.

Z pytaniem dotyczącym przygotowań i planowanego terminu rozpoczęcia rozbudowy pruszkowskiej komendy zwróciliśmy się do Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. To właśnie ta jednostka będzie odpowiadała za realizację wspomnianego przedsięwzięcia. Nasze pytanie trafiło jednak z powrotem do komendy w Pruszkowie. – Informuję, że w obecnej chwili jesteśmy na etapie projektu. Trwają uzgodnienia związane ze szczegółami technicznymi tej inwestycji oraz konsultacje dotyczące dostosowania budynku do potrzeb oraz funkcjonalności – zaznacza asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Jeżeli chodzi o wskazanie terminu rozpoczęcia prac budowlanych będzie on kreślony po zakończeniu etapu projektowego – dodaje.

Kiedy zatem ruszy rozbudowa pruszkowskiej komendy? Tego chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.