Co z przetargiem na Pszczelińską?

Brwinów

Miał być ogłoszony na początku stycznia, ale procedura jeszcze nie rozpoczęła się. Czy plany remontu ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach są aktualne?

Pszczelińska to jedna z ważniejszych dróg dojazdowych do Brwinowa i fragment drogi wojewódzkiej nr 720. Każdego dnia porusza się nią wielu kierowców, jednak podróż nie należy do komfortowych. Fragment trasy od strony Otrębus pokryty jest starym, miejscami połatanym, miejscami dziurawym asfaltem.  

W 2014 r. ulica przeszła remont na odcinku od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Na ten odcinek narzekać nie można. Kiedy dorówna mu pozostała część? – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódkich przygotował już wszystkie dokumenty przetargowe. Z tego co zrozumiałem trwa ich ostatnia obróbka. Liczyliśmy, że przetarg uda się ogłosić przed świętami, ale dyrektor zapowiedział, że zostanie on rozpisany w pierwszych dniach stycznia. MZDW przeznaczy około 6 mln zł na ul. Pszczelińską, my jako gmina przekazaliśmy im 544 tys zł na wykonanie oświetlenia na odcinku od Pszczelina do skrzyżowania w Otrębusach – mówił nam pod koniec grudnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Remont miałby się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia, zakończyć w lipcu tego roku. Przetargu jednak wciąż nie ma. Czy to oznacza, że plany się zmieniły? – Przetarg jest w przygotowaniu. Mamy początek roku, więc nasze wydziały mają bardzo dużo wniosków. Myślę, że można się go spodziewać w najbliższym czasie – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.