Co z przedszkolem w Otrębusach?

Otrębusy

Do brwinowskiego magistratu wpłynęło aż 13 ofert na budowę przedszkola w Otrębusach. Ale urząd szykuje się do drugiego postępowania przetargowego. Dlaczego?

Brwinów przymierza się do kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Przy Zespole Szkół w Otrębusach powstanie przedszkole o powierzchni wynoszącej ponad 1,7 tys. m kw. W budynku znajdą się cztery sale zajęciowe, w których będą łazienki i magazyny podręczne, cześć biurowa oraz techniczna. Dzieci będą mogły spędzać czas również na placach zabaw. Inwestycja ma być gotowa do 30 czerwca 2018 roku. 

Na początku drogi do budowy przedszkola pojawiły się problemy. W ramach postępowania przetargowego do urzędu wpłynęło aż 13 ofert. Chciałoby się powiedzieć „do wyboru, do koloru”, ale… Gdyby nie pieniądze, wszystko byłoby w porządku. Brwinów na budowę przedszkola w Otrębusach przygotowała blisko 6,2 mln zł, a najniższa oferta opiewa na prawie 7 mln zł. Urząd postanowił unieważnić postępowanie. – Najniższa oferta opiewała na kwotę aż 10 proc. wyższą, aniżeli wysokość zarezerwowanych przez nas środków, pomimo, że liczyliśmy na 15-20 proc. oszczędności. Teraz ogłosimy kolejny przetarg, licząc na niższe oferty – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. 

To już drugi tegoroczny przypadek, kiedy gmina na problemy z wyłonieniem wykonawcy. Również przetarg na modernizację ul. Armii Krajowej unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert. – Zastanawiamy się, czy taka zwyżka cen jest przyczyną podniesienia minimalnego wynagrodzenia miesięcznego oraz ustalenia minimalnej stawki za roboczogodzinę, czy też tym, że firmy jeszcze weryfikują tegoroczny rynek usług pod kątem ustalenia wysokości możliwego zysku – szuka przyczyn zaistniałej sytuacji Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.