Co z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Pruszków

W styczniu br. rada miejska przyjęła uchwałę o wprowadzeniu Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Minęło już kilka miesięcy, a wniosków o wydanie karty nadal nie można składać. Czy pomysł trafił do szuflady?

Pruszkowska Karata Mieszkańca ma umożliwić wszystkim pruszkowianom korzystanie z rozmaitych zniżek. Katalog ulg został podzielony na dwa obszary: publiczny i prywatny. Ten pierwszy obejmuje upusty i rabaty na komunikację publiczną, miejski basen oraz korzystanie z usług miejskich instytucji, takich jak MOK czy MSHM. W drugim obszarze znajdą się upusty na usługi oferowane przez przedsiębiorców.

Kto będzie mógł się ubiegać o wydanie PKM? Każdy mieszkaniec Pruszkowa, który rozlicza tu swoje podatki i deklaruje jednocześnie, że miejscem jego zamieszkania jest właśnie Pruszków. Kartę otrzyma każdy, niezależnie od wysokości osiąganych dochodów. Jak przyznają urzędnicy PKM ma zachęcać do osiedlania się w Pruszkowie.

Jeszcze w styczniu wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela zaznaczał, że proces przyjmowania wniosków oraz wydawania kart powinien ruszyć w kwietniu. Okazuje się jednak, że uruchomienie programu nieco się opóźni. – Jesteśmy już na ostatniej prostej. Właśnie zapoznajemy się z ofertami firm, które mogłyby się zająć wydawaniem Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. W maju powinno ruszyć zbieranie wniosków o wydanie karty – wyjaśnia Kurzela. – Musimy się spieszyć. Od lipca komunikacja miejska będzie działać na nowych zasadach, a PKM będzie uprawniać naszych mieszkańców do rozmaitych ulg w taryfie biletowej – dodaje.

Wiceprezydent podkreśla, że niebawem na stronie internetowej urzędu pojawią się wszelkie informacje na temat PKM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.