Co z pracami przy sygnalizacji?

Milanówek

Bezpieczeństwo dzieci najważniejsze. Także na drogach. Ta idea przyświeca powstawaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Literackiej w Milanówku.

Budowa tej sygnalizacji trwa i jest tym bardziej istotna, że ulica Kościuszki, jak na warunki Milanówka, to bardzo ruchliwe miejsce. Zauważyli to miejscy radni, którzy wnioskowali o powstanie tam „świateł”. Zwrócili uwagę, że przez pasy na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Literacką przechodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Inwestorem prac jest grodziskie starostwo powiatowe. Drogowcy na realizację tego przedsięwzięcia przygotowali 220 tys. zł. Natomiast wybrany w przetargu wykonawca realizację zadania wycenił na blisko 114 tys. zł. Termin zakończenia robót przewidywano na 30 marca br. Ale się nie udało. Kiedy więc prace mogą się skończyć i sygnalizacja będzie gotowa? – Trudno jest mi powiedzieć, ponieważ musi być przebudowany przez gminę wodociąg ze względu na to, że urządzenia są trochę inaczej położone i nie mamy jak zlokalizować jednego sygnalizatora. Może nie tyle chodzi generalnie o przebudowę wodociągu, ile o wymianę na 5 metrach długości rury z żeliwnej na z tworzywa sztucznego. Wtedy można spokojnie robić prace związane z posadowieniem sygnalizatora. Chodzi o to, aby zbliżyć go do wodociągu, bo na dzień dzisiejszy tego nie można zrobić – mówi nam Magdalena Podleśna, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim.
 
– Z informacji jakie posiadam wynika, że jeszcze w tym tygodniu nasze milanowskie PWiK dokona stosownej modernizacji wodociągu i pewnie w tygodniu poświątecznym wykonawca sygnalizacji będzie mógł wrócić do robót – powiedział nam Adam Adamczyk z milanowskiego Referatu Technicznej Obsługi Miasta. Zwraca też uwagę, że wykonawca robiąc „odkrywkę” natrafił na przewody światłowodowe, których jest więcej i w innym miejscu niż pokazywały mapy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.