Co z Parkiem Miejskim?

Podkowa Leśna

Ostatnim razem gdy poruszaliśmy ten temat informowaliśmy, że rewitalizacja Parku Miejskiego w Podkowie Leśnej nie dojdzie do skutku. Jednak w budżecie na ten rok pojawiła się kwota 100 tys. zł przeznaczona na wspomniany park.

O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza miasta-ogrodu. Skąd ta kwota i na jaki dokładnie cel związany z Parkiem Miejskim zostanie przeznaczona? – Złożyliśmy wniosek na pielęgnację pozostałych drzew, jeśli wszystko dobrze pójdzie i nam się uda to, rozpoczniemy jakieś inwestycje w tym roku. Będzie to około 3 tys. drzew, dotacja wynosi 90 proc. – Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Mieszkańcy, którzy mieli nadzieję, że rewitalizacja parku rozpocznie się w tym roku muszą jeszcze poczekać. – Niestety na ten rok nie ma takich programów dofinansowań w tym wymiarze. Dlatego czekamy. Sam staw to byłoby około 1,7 mln zł, więc warto byłoby tą dotację dostać – zaznacza Tusiński.

Szansa na rewitalizację pojawiła się w ubiegłym roku. Niestety skarga złożona przez troje radnych do Zarządu Gospodarki Wodnej przekreśliła szansę na pozyskanie dotacji na rewitalizacje parku. Wówczas dofinansowanie wynosiło 50 proc.  wartości projektu, który niestety… nie mógł zostać złożony. O sprawie pisaliśmy tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.