Co z honorowaniem biletów ZTM w WKD?

Kolej

Obecnie na podstawie Warszawskiej Karty Miejskiej pasażerowie mogą dojechać linią Warszawskiej Kolei Dojazdowej do przystanku w Opaczy. W związku ze zbliżającym się remontem honorowanie biletów ZTM na trasie „wukadki” znacznie ułatwiłoby życie mieszkańcom naszego regionu...

Planowane zamknięcie linii kolejowej nr 447 na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Włochy bez wątpienia przysporzy wiele kłopotów pasażerom. Zamiast pociągów wyjadą autobusy. Jedną z alternatyw będzie Warszawska Kolej Dojazdowa. I tutaj wszystkim podróżnym zależy na tym, by w „wukadce” honorowana była Warszawska Karta Miejska, a co za tym idzie bilety Zarządu Transportu Miejskiego. 

Rozmowy na ten temat nie trwają od dziś, czy od wczoraj. Wydaje się, że na kilka dni przed zamknięciem linii powinno zostać wypracowane jakieś wspólne stanowisko przewoźników. Jednak po zwróceniu się z prośbą o wyjaśnienia do WKD otrzymaliśmy odpowiedź, że rozmowy nadal trwają. – Prowadzone są rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie dodatkowego zakresu honorowania biletów ZTM w pociągach WKD w zależności od poszczególnych relacji – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. 

Kiedy poznamy szczegóły? – Dopóki rozmowy nie zostaną zakończone, nie jesteśmy w stanie przekazać ostatecznego stanowiska w sprawie ewentualnego rozszerzenia honorowania – odpowiada Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.