Co z honorowaniem biletów w „wukadce”?

Kolej

Wracamy do tematu. Remont na podmiejskiej linii kolejowej trwa już od ponad tygodnia, a pasażerowie wciąż pytają, kiedy i czy w ogóle zostanie wprowadzony dodatkowy zakres honorowania biletów ZTM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Niestety nie mamy dobrych informacji...

Obecnie na podstawie biletów ZTM i Warszawskiej Karty Miejskiej pasażerowie mają możliwość dojazdu najdalej do przystanku w Opaczy. W związku z remontem linii 447 pojawił się pomysł, by to honorowanie wydłużyć. Gdy ostatnim razem poruszaliśmy ten temat, a było to 29 sierpnia, to usłyszeliśmy, że rozmowy w tej sprawie trwają i nie wiadomo kiedy się zakończą. Wobec tego postanowiliśmy ponownie skontaktować się z WKD i zapytać o to samo, co wcześniej.

Niestety nie wypracowano wspólnego rozwiązania. – W ramach dotychczas przeprowadzonych rozmów porozumienie nie zostało osiągnięte – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. 

Dlaczego tak się stało? I czy to oznacza koniec planów związanych z wdrożeniem „wspólnego biletu”? –  Spółka WKD przedstawiła kilka rozwiązań wariantowych dotyczących rozszerzenia honorowania biletów, jednak nie zyskały one akceptacji. Spółka WKD jest jednak otwarta na współpracę i gotowa do dalszych negocjacji – odpowiada Kulesza.

Zatem bańka mydlana prysła. O obecnie obowiązującym honorowaniu biletów innych przewoźników na linii WKD przeczytacie tutaj (punkty 12 i 14).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.