Co z grodziskim Parkiem Piłsudskiego?

Grodzisk Maz.

Miał być gotowy w ubiegłoroczne wakacje, a tymczasem prace budowlane nie ruszyły do dziś. Mowa o Parku Piłsudskiego – kolejnym miejscu do wypoczynku planowanym w Grodzisku Mazowieckim.

Plany zagospodarowania terenu wzdłuż rzeki Mrownej przy zbiegu ulic Bałtyckiej i Piłsudskiego w grodziskim magistracie są już od dawna. Na początku 2014 r. mówiło się, że park na wspomnianym terenie powstanie w ciągu roku. Niestety, termin realizacji projektu przesuwano. Finalnie przetarg na wykonanie prac na zielonym obszarze ogłoszono we wrześniu 2014 roku. Park miał być gotowy w połowie 2015 r. Chętnych na realizację prac nie brakowało, do przetargu zgłosiło się sześć firm. Ostatecznie jednak postępowanie unieważniono. Powód? Cena najkorzystniejszej oferty (niespełna 1,7 mln zł) przewyższała kwotę, jaką grodziski magistrat zamierzał przeznaczyć na wykonanie przedsięwzięcia.

Choć od tamtej pory minęło sporo czasu, to obszar o powierzchni 7,5 tys. mkw. nadal nie został zagospodarowany. Dlaczego gmina zwleka z rozpoczęciem budowy parku? – Mamy wszystkie dokumenty, projekty i pozwolenia. Czekamy jedynie na konkursy dotacyjne, ponieważ chcemy na modernizację tego terenu uzyskać środki zewnętrzne. Konkursy miały być ogłoszone w ubiegłym roku, ale nie zrobiono tego do dziś. Nie możemy ruszyć z inwestycją wcześniej, bo nie dostaniemy pieniędzy. Liczymy, że na to przedsięwzięcie uda się nam pozyskać około miliona złotych  – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Przetarg na wykonanie parku ogłosimy zapewne w przyszłym roku – dodaje.

Jak ma wyglądać Park Piłsudskiego? Będzie to miejsce rekreacyjne z ławeczkami i oświetleniem. Istniejący plac zabaw zostanie poprawiony. Centralnym punktem parku będzie okrągły sensoryczny ogród żwirowo-kamienisty z kulistymi rzeźbami wytoczonymi ze skał. Przy nim powstanie ogród różany. Nie zabraknie też siłowni plenerowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.