Co powstanie przy Wiejskiej? Zapytają o zdanie mieszkańców

Michałowice

Władze gminy Michałowice zapraszają do dyskusji na temat studium zagospodarowania terenu przy ul. Wiejskiej w Regułach. W środę odbędzie się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku Rada Gminy Michałowice przyjęła uchwałę zmieniającą studium dla obszaru Wiejska w Regułach. Chodziło dokładnie o zmianę przeznaczenia 24-hektarowego prywatnego terenu pomiędzy Al. Jerozolimskimi a torowiskiem kolejki WKD. Nowi właściciele snują wizję budowy w tym miejscu centrum handlowego. Snują, bo zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na wspomnianym terenie mogą powstać hale przemysłowe lub centrum logistyczne. Część mieszkańców nie chciała się jedna zgodzić na ten pomysł.

Finalnie jednak wojewoda mazowiecki, który czuwa m.in. nad poprawnością procedur stwierdził nieważność uchwały podjętej przez michałowickich rajców w czerwcu ubiegłego roku. Efekt? Procedura została wznowiona, a władze gminy Michałowice zachęcają mieszkańców do udziału w procesie przygotowywania nowego studium dla wspomnianego terenu.

Za sobą mamy już spacer badawczy. Natomiast już w najbliższą środę (8listopada) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami pod hasłem „Porozmawiajmy przy kawie o rozwiązaniach przestrzennych”. To forma konsultacji społecznych dotyczących wprowadzanie zmian w studium dla obszaru „Reguły ul. Wiejska”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy Michałowice. To jednak nie koniec. Dodatkowo przygotowana zostanie ankieta dotycząca zmian w studium. Ankiety będzie można wypełniać od 13 listopada do 4 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.