Co myślimy o „wielkiej Warszawie”?

Region

Po, nie tak dawno, zrealizowanej przez nas sondzie internetowej postanowiliśmy wyjść na ulice kilku gmin i zapytać mieszkańców co sądzą na temat pomysłu PiS, czyli włączenia 33 gmin do stolicy.

Oczywiście chodzi o nowelizację ustawy o ustroju m. st. Warszawy. Gminy znajdujące się wokół stolicy miałyby być przez nią wchłonięte. Pomysł ten budzi wiele emocji wśród mieszkańców podwarszawskich miejscowości. Dlatego wyszliśmy na ulice i przeprowadziliśmy sonde. 

Oto wybrane wypowiedzi:

– Niezbyt rozumiem całą sprawę, przecież tak jest dobrze. To co, jak włączą Pruszków do wielkiej Warszawy to tam będę musiała załatwiać różne sprawy, a nie u siebie, na miejscu? A co z podatkami? Tego się boję. Politycy lepiej zajęliby się lepiej biednymi dziećmi albo tańszą komunikacją.
Katarzyna, mieszkanka Pruszkowa

– Co, chcą nas pozbawić samorządności? Bo do tej pory nie wiem o co w całym projekcie chodzi… Zaczyna mnie już to wszystko denerwować. I tyle mam do powiedzenia. 
Włodek z Pruszkowa 

–  Absolutnie nie zgadzam się na taki pomysł. Gdybym chciała mieszkać w stolicy, to bym tam mieszkała. Takie miasta jak Milanówek mają swój niepowtarzalny charakter. Po co to wszystko psuć? 
Paulina, mieszkanka Milanówka

– Delikatnie powiem, że sceptycznie podchodzę do pomysłu Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest on doskonały, wiele w nim niejasności, a nawet błędów. Weszlibyśmy w nieznane. 
Marzena z Milanówka

– Krótko mówiąc ten pomysł to tragedia. Stolica jest tam, a my jesteśmy tu. Teraz ktoś z Warszawy będzie decydował o tym, co mamy zrobić w Milanówku, albo ktoś z Milanówka co będzie w Warszawie? Przecież to jest chore. 
Adam, mieszkaniec Milanówka.

– Jako warszawianka powinnam chcieć, aby moje miasto było „wielkie”. Ale dopóki nie poznam szczegółów nie będę za rozszerzeniem Warszawy optowała. Bo co będzie np. z komunikacją autobusową, pozmieniają nam trasy? 
Magda, mieszkanka Warszawy

– Ta nowa Warszawa byłaby zbyt duża, żeby nią sprawnie zarządzać. Myślę, że byłoby wiele problemów komunikacyjnych i nie tylko.
Stefan z Brwinowa

– Sama nie wiem co o tym sądzić. Z jednej strony doskonale widać doskonale falę negatywnych opinii, choć z drugiej nie wiem czy ktoś przeanalizował jakie płynęłyby z tego korzyści. Ale w sumie plusy propagowane przez partię rządzącą wydają się być „mętne”.
Gabriela, mieszkanka Brwinowa.

– Wstrzymuje się od głosu w tej sprawie. Naprawdę nie mam zdania. 
Aneta z Grodziska Mazowieckiego
– Totalnie zły pomysł. Jak oni będą tym zarządzać? Ilu będzie radnych? Jak będą wyglądać granice? Co z gminami, które są dziś w określonych powiatach, ale nie wchodzą w skład wielkiej Warszawy? Zostaną przyłączone do innych powiatów? To tylko niektóre pytania, a można by zadać ich jeszcze wiele, wiele więcej…
Łukasz, mieszkaniec Grodziska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.