Co dalej z terenem po MIFAM-ie?

Milanówek

Nie milkną spekulacje o przyszłości terenów po milanowskiej fabryce MIFAM. Czy powstanie tam wielkopowierzchniowy market? W czwartek w tej sprawie odbędzie się spotkanie władz miasta-ogrodu i przedstawicieli spółki Podemat.

Firma, której udziałowcem jest m.in. OBI Group Holding stała się właścicielem gruntów przy ul. Królewskiej pod koniec ubiegłego roku. Nieruchomość została odkupiona od syndyka masy upadłościowej MIFAM. Od tamtej pory trwają domysły, jak działka zostanie zagospodarowana.

Wśród mieszkańców Milanówka zdania na temat powstania marketu budowlanego są podzielone. Część uważa, że tego typu obiekt utrudni poruszanie się po mieście, bo duży sklep w centrum to także większy ruch na ulicach. Padają także argumenty, że tego typu obiekty nie pasują do kameralnego klimatu miasta ogrodu. Dla tego terenu nie ma jednak planu zagospodarowania przestrzennego, co oznacza, że właściciel ma wolną rękę w decydowaniu o jego przeznaczeniu.

Jakie zatem plany ma wobec działki w Milanówku ma Podemat? Tego na razie nie wiadomo. Nie pytania o możliwość powstania OBI spółka nie odpowiada. Informacji nie udzielają także władze miasta, bo jak zaznaczają, same na razie takiej wiedzy nie posiadają. – W czwartek (18 lutego – przyp. red.) odbędzie się spotkanie z właścicielami terenu przy ul. Królewskiej, wtedy być może będziemy mogli powiedzieć coś więcej – mówi burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.