Co dalej z pomostami na stawach?

Grodzisk Maz.

Przetarg na budowę nowych pomostów na grodziskich Stawach Walczewskiego został unieważniony. Powód? Wpłynęła jedna oferta, która przewyższa zakładany budżet aż o 500 tys. zł.

O planach budowy kolejnych pomostów na terenie Stawów Walczewskiego informowaliśmy pod koniec listopada ubiegłego roku. Wtedy grodziski magistrat ogłosił przetarg na  budowę pięciu takich konstrukcji. Postępowanie trzeba było jednak unieważnić. Powodem była cena, którą zaproponował jedyny oferent. Firma PPHU Dekar za budowę pięciu pomostów zażądała 878 tys. zł. Tymczasem grodziski magistrat na to zadanie chce przeznaczyć 330 tys zł. – Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najniższej oferty – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Pojawia się zatem pytanie czy władze grodziska zrezygnują z budowy pomostów w najbliższym czasie czy może zwiększą środki na ten cel? – Postanowiliśmy odłożyć to zadanie w czasie. Przetarg został unieważniony, mieliśmy tylko jednego oferenta. Pomosty będziemy więc realizować w przyszłym roku – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Przypomnijmy dwa z pięciu pomostów mają zostać wybudowane na zbiorniku południowym przy plaży oraz po przeciwnej stronie zbiornika. Pozostałe zostaną ustawione na zbiorniku północnym – w rejonie boisk pojawi się pomost w kształcie łuku drugi zostanie zamontowany w rejonie ul. Pięknej w samym rogu zbiornika. Ostatni pomost będzie natomiast dedykowany miłośnikom wędkowania. 

Stawy Walczewskiego są stale „upiększane”. Jakich elementów jeszcze brakuje na tym terenie i kiedy się pojawią. – W tym roku mamy już przetargi na street workout i siłownie plenerową, plac zabaw, niebawem ogłosimy kolejny przetarg na zieleń. Chcemy jeszcze poprawić plażę. Na przyszły rok zostanie nam do wybudowania wieża widokowa i wspomniane pomosty – zaznacza Benedykciński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.