Co będzie dalej z basenem w Milanówku?

Milanówek

Ostatni raz temat milanowskiego basenu poruszaliśmy w październiku ubiegłego roku. I tak jak obiecywaliśmy wracamy do tematu. Wielu mieszkańców Milanówka życzyłoby sobie aby powróciły czasy gdy na terenie miasta-ogrodu funkcjonował niekryty basen. Czy są na to szanse?

Basen w Milanówku budzi wśród mieszkańców wspomnienia oraz emocje. Obiekt, choć w ostatnich latach nieco odbiegał od nowoczesnych standardów i nie był zbyt zadbanym miejscem, to na dobre wpisał się w listę kultowych miejsc na mapie miasta. Warto też dodać, że nie tylko milanowianie spędzali czas nad odkrytym basenem, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Ponadto służył przez dobre 45 lat.

Gmina wykonała w 2016 r. gruntowny przegląd basenu. Wnikliwie sprawdzono konstrukcję niecki dużego basenu i niestety okazało się, że kąpiel w tym miejscu może być niebezpieczna. Pod lupę wzięto również mniejszy brodzić. Efekt był ten sam. Zdecydowano się zamknąć obiekt. Na negatywne komentarze mieszkańców długo nie trzeba było czekać…

Obszernie temat opisaliśmy tutaj. Pytanie teraz co będzie dalej z milanowskim basenem? – W czasie obecnej kadencji nie udało się uruchomić funduszy norweskich, które dałyby nam szansę na przygotowania do odbudowy basenu – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. I zapewnia, że temat ten nie został zapomniany: – Przygotowaliśmy wielowariantowe studium wykonalności. Sprawdziliśmy co można byłoby na tym terenie zrobić. Dostępne są tam rysunki przedstawiające koncepcje budowy potencjalnego basenu. Ponadto w drugiej połowie wakacji zamierzam zorganizować serię rozmów, konsultacji na temat przyszłości basenu. Chcemy dowiedzieć się jak mieszkańcy widzą wykorzystanie tego miejsca na tereny rekreacyjne – wyjaśnia burmistrz miasta-ogrodu.

Niestety basen musi poczekać…

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.