Ciężkie powietrze w Piastowie

Piastów

Powietrze w Piastowie przekroczyło w piątek dopuszczalne normy zanieczyszczenia. To nie pierwszy taki przypadek. Władze miasta zapewniają, że próbują walczyć z tym zjawiskiem.

Sygnał otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców.  – Dziś (piątek) o godz. 7.00 rano normy pyłu PM 2,5 w Piastowie zostały przekroczone ponad czterokrotnie. Przy tym poziomie zanieczyszczenia dzieci i starsi nie powinni wychodzić z domów – czytamy w mailu nadesłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Piastowski magistrat obiecuje zająć się sprawą. – Musimy sprawdzić ten konkretny przypadek, jednak mamy świadomość, że normy są przekraczane. Podejmujemy kroki, aby walczyć z tym zjawiskiem – mówi Marta Romanowska z Wydziału Środowiska w Piastowie.

Miasto stara się poprawić stan środowiska. Jak? Piastów ubiega się o środki, które ułatwią wprowadzenie zmian na lepsze. – Bierzemy udział w programie KAWKA, którego celem jest poprawa jakości powietrza. W związku z tym ubiegamy się o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jeśli je pozyskamy będziemy mogli pomóc mieszkańcom dofinansowując inwestycje poszczególnych gospodarstw domowych. Konieczna jest wymiana kotłów węglowych na gazowe, co ograniczy emisję zanieczyszczeń. Na stronie internetowej pojawią się wnioski, które mieszkańcy będą mogli wypełnić. Staramy się również o środki w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Przygotowujemy odpowiednie projekty. Chcemy zwiększyć zadrzewienie w mieście – wyjaśnia Romanowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.