Ciężki skręt w Plantową

Region

Skręt w lewo z al. Wojska Polskiego w Plantową w Pruszkowie jest dla wielu kierowców dość kłopotliwy. Często w tym miejscu dochodzi do stłuczek i kolizji.

– To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne dla kierowców. Moim zdaniem w tym miejscu powinny być dodatkowe pasy lub chociaż sygnalizacja do skrętu w lewo powinna być w obu kierunkach al. Wojska Polskiego – podkreśla czytelnik Dawid. – Kierowcy, którzy chcą w tym miejscu skręcić w lewo wzajemnie ograniczają sobie widoczność przez co nie można bezpiecznie opuścić skrzyżowania – dodaje.

Postanowiliśmy sprawdzić czy jest możliwość zastosowania tego typu rozwiązania. Stosowną odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy dopiero po miesiącu oczekiwania. W dokumencie możemy przeczytać, że „wykonanie dodatkowych pasów dla pojazdów skręcających w lewo w ul. Plantową z drogi wojewódzkiej nr 719 w Pruszkowie, informuję że nie jest możliwe utworzenie w istniejącej geometrii tego skrzyżowania wydzielonych pasów dla pojazdów skręcających w lewo”. Zgodnie z dalszymi informacjami według urzędu tego typu rozwiązanie negatywnie wpłynęłoby na warunki ruchu na dominującym kierunku. Chodzi tu o przejazd na wprost drogą wojewódzką nr 719, czyli po prostu al. Wojska Polskiego.

Okazuje się, że nikt nie widzi możliwości zwiększenia bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jedynym rozwiązaniem jest, zatem większa ostrożność kierowców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.