Ciężka sytuacja w Pruszkowie

Region

Przejazd przez Pruszków po pierwszych opadach śniegu jest mocno utrudniony. Mimo starań drogowców śnieg wciąż zalega na ulicach.

Pierwsze opady śniegu praktycznie sparaliżowały drogi w Pruszkowie. Dodatkowym utrudnieniem są awarie samochodów i kolizje. Służby porządkowe robią wszystko by ulice były przejezdne. – Umowa podpisana z miastem zaznacza, że do odśnieżania ulic miejskich wysyłamy zawsze trzy samochody. Zwiększenie ilości pojazdów, które miałyby wyjechać oznaczałoby potrzebę wprowadzenia zmian w umowie – zaznacza Kinga Dobrowolska, kierownik ds. rozwoju w MZO Pruszków. – Nasi dyspozytorzy patrolują wyznaczone ulice przez cały dzień, jednak sprzęt często nie może być wykorzystany – dodaje.

Okazuje się, że najlepszą porą do odśnieżania ulic jest noc i wczesny poranek, wtedy natężenie ruchu nie jest zbyt wielkie i pługi czy solarki nie maja problemu z przejazdem. – Prawda jest taka, że wczoraj część naszego sprzętu utknęła w korkach. Jednak stojąc wśród innych samochodów kierowca nie może rozrzucać soli czy płużyć – przyznaje Dobrowolska. – W takich sytuacjach staramy się nie wypuszczać naszych pojazdów, bo powodują one jeszcze większe utrudnienia, nie oznacza to jednak, że w ciągu dnia nie pracujemy. Odśnieżamy tu gdzie możemy przyjechać – podkreśla.

Największym utrapieniem kierowców są jednak główne ulice naszego miasta, czyli al. Wojska Polskiego, która jest drogą wojewódzką oraz ul. Bolesława Prusa, która podlega powiatowi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.