Ciężarówki niszczą Błękitną

Pruszków

Na ul. Błękitnej w Pruszkowie goszczą ciężarówki i maszyny wykorzystywane przy remoncie torów WKD. Mieszkańcy zwracają uwagę, że pojazdy nie powinny poruszać się drogą.

Pojawiają się obawy, że ciężki sprzęt zupełnie zniszczy nawierzchnię ulicy. – Odkąd prowadzony jest wakacyjny remont torowiska zmorą ulicy Błękitnej, biegnącej wzdłuż torów, stały się przejeżdżające ciężarówki, wywrotki i koparki. Jadą one do pobliskiej bazy, którą WKD zrobiła sobie na polach między Malichami a Regułami. Problem w tym, że przy wjeździe na ulicę Błękitną stoi znak zakazujący wjazdu pojazdom ciężarowym – napisała Helena na adres kontakt@wpr24.pl.

Kierowcy dostarczając materiał na terenu prowadzonego remontu skracali sobie trasę i jechali Błękitną. Praktyka ta nie zyskała aprobaty w oczach mieszkańców ulicy. Ci postanowili powiadomić o sprawie WKD. – Do spółki wpłynęła 1 skarga, na podstawie której poinformowano pisemnie wykonawcę o obowiązku korzystania dla celów transportu materiałów wyłącznie z ulic przystosowanych do ruchu pojazdów ciężarowych – podaje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Efektów jednak nie widać. Ciężarówki nadal jeżdżą Błękitną, a nawierzchnia wygląda coraz gorzej. Mieszkańcy podkreślają, że w końcu konieczny stanie się remont drogi. Pytają, kto za to zapłaci? –  Zgodnie z zawartą umową z wykonawcą jest on zobowiązany do ochrony przez uszkodzeniem lub zniszczeniem własności publicznej lub prywatnej, a także odpowiedzialny za wszelkie powstałe szkody w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz ich naprawienia na własny koszt. Generalnym wykonawcą kontraktu jest firma TRAKCJA PRKiI S.A. z siedzibą w Warszawie, do którego należy bezpośrednio zgłaszać wszelkie zastrzeżenia bądź roszczenia, jednocześnie powiadamiając o tym spółkę WKD – wyjaśnia Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.