Ciąg dalszy modernizacji gazociągu

Podkowa Leśna

Kontynuowane są prace przy wymianie rur sieci gazowej w Podkowie Leśnej. Po zakończeniu remontu w ul. Brwinowskiej roboty będą prowadzone także w trzech innych drogach.

O sprawie pisaliśmy już w ubiegłym roku na początku grudnia. Wtedy rozpoczęła się wymiana rur gazowych w ul. Brwinowskiej. Przyczyną takiej inwestycji jest pogarszający się stan całej sieci. – Sieć gazowa w Podkowie Leśnej powstała dopiero w latach 80, dzięki Społecznemu Komitetowi Budowy Sieci Gazowej w Podkowie Leśnej. Do budowy sieci użyto rur stalowych ze szwem z boku. Niestety są one nieodporne na warunki środowiska i ulegają korozji – informuje na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Za prace odpowiedzialna jest Mazowiecka Spółka Gazownicza. Obecnie, stare rury wymieniane są na nowoczesne, wykonane z elastycznego polietylenu. Po zakończeniu robót w ul. Brwinowskiej, będą one kontynuowane w innych miejscach. – Po zakończeniu remontu w ul. Brwinowskiej, prace będą prowadzone w ulicach: Warszawskiej, Głównej i Ogrodowej – pisze burmistrz.

Sieć gazowa w Podkowie Leśnej powstała stosunkowo niedawno, bo w latach 80-tych. Wszystko zaczęło się od inicjatywy społecznej. W jej wyniku utworzono Komitet Budowy Sieci Gazowej. Koncepcja była taka, aby wybudować gazową sieć uliczną dla całego miasta. Cała historia z tym związana opisana została tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.