Choinka Dziecięcych Serc

Pruszków

Nietypowa choinka stanęła w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Zamiast iglastego drzewka, jest choinka-pojemnik z pleksy, która służy do zbierania nakrętek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Uczniowie pruszkowskiej podstawówki postanowili w tym roku nieco inaczej przystroić szkołę przed świętami Bożego Narodzenia. Zamiast typowej choinki z bombkami, lampkami i prezentami w szkole stanęło nietypowe drzewko. Choinka ma 3 m wysokości i 2 m średnicy. Wymiary są imponujące, ale w tym przypadku wszystko jest zamierzone. Choinka to pojemnik z pleksy, do którego mają być zbierane nakrętki. Aby stała się ozdobą przystrojona ją lampkami led. – Choinka jest jednym z elementów akcji „Choinka dziecięcych serc”. W ten sposób dzieci i rodzice zachęcani są do pomocy poprzez ekologię. Jest to przykład kreatywnego podejścia do życia społecznego i aktywizacji społeczności lokalnej – podkreślają organizatorzy.

Warto tu dodać, że cel jest szczytny. Zebrane korki zostaną sprzedane, a pieniądze będą przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W szkole od lat organizowany jest finał WOŚP. Kto może przekazać korki? To akcja kierowana nie tylko do uczniów „dwójki”, ale również do dzieci i młodzieży z innych szkół.

W zbiórkę mogą włączyć się również mieszkańcy Pruszkowa. Jeśli macie do przekazania korki wystarczy skontaktować się z koordynatorką akcji Magdalena Sawicką magda.sawicka@poczta.onet.pl lub Społecznym Stowarzyszeniem „Forum Pruszków” forumpruszkow@gmail.com.

Korki będą zbierane do finału WOŚP, czyli do 10 stycznia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.