Chodnik zastawiony, przejście utrudnione

Pruszków

Na al. Armii Krajowej w Pruszkowie chodniki zaczęły pełnić rolę parkingów. Najbardziej poszkodowani są piesi, którzy domagają się, żeby sprawą zajęły się właściwe służby. Czy problem uda się rozwiązać?

Mieszkańcy czują się bezradni. Idąc chodnikiem czują się jak na torze przeszkód. – Pomimo znaku strefa ruchu przy blokach na aleja Armii Krajowej 22 i 28 utrudnione jest poruszanie się po chodnikach. Cały czas są zastawione. Tak samo jest na uliczkach obok przy placu zabaw – napisała do nas czytelniczka Edyta.

Jeszcze niedawno na Armii Krajowej straż miejska i policja miały związane ręce. – Otrzymywaliśmy zgłoszenia o pojazdach nieprawidłowo parkujących, jednak nie mogliśmy nic zrobić. Wszystko przez złe oznakowanie. Tylko w przypadku sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia mogliśmy interweniować – wyjaśnia Urszula Skrabska z pruszkowskiej straży miejskiej.

Sytuacja uległa zmianie. We wspomnianej lokalizacji pojawiły się znaki „strefa ruchu”, ale pojazdów parkujących na chodnikach nie ubyło. – Wpływają do nas kolejne zgłoszenia. Funkcjonariusze udają się na miejsce i zostawiają wezwanie. Warto wspomnieć o remoncie miejsc parkingowych na Armii Krajowej 22  i 28. W związku z tym kierowcy zostawiają samochody, gdzie popadnie. Problem obecny jest cały czas – przedstawia Skrabska.

Straż miejska upomina kierowców, jednak efektów nie widać. Jaka kara może spotkać parkujących na chodnikach? – W tym przypadku stosujemy pouczenie. Kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny. Istnieje również możliwość skierowania wniosku do sądu – podaje funkcjonariuszka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.