Chinka podrobiła 4 tys. Minionków

Wólka Kosowska

52-letnia obywatelka Chin sprzedawała w Wólce Kosowskiej podrobione zabawki. Policjanci zabezpieczyli 4 tys. sztuk żółtych maskotek o wartości ponad 270 tys. zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Ich uwagę zwróciły zabawki znanej firmy, które sprzedawała obywatelka Chin. – Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia części zabawek. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim zabawki ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie – informuje policja.

W mieszkaniu 52-latki policjanci odkryli nielegalną linię produkcyjną do wytwarzania zabawek, na których widniały bezprawnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe. Po dokładnym zliczeniu, okazało się, że zabezpieczono niemal 4 tys. żółtych maskotek. Wartość towaru oszacowano na ponad 270 tys. zł.

Zatrzymana Chinka wcześniej była notowana za podobne działania. Odpowie za wprowadzanie do obrotu rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz za nanoszenie takich znaków na produkowany towar. Zgodnie z ustawą grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 5.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.