Chętnych nie brakuje, oferty wciąż za wysokie

Piastów

Piastowscy włodarze zapoznali się z ofertami firm zainteresowanych budową domów komunalnych. Chętnych jest wielu, ale oferty wciąż przekraczają zaplanowany na to zadanie budżet.

Magistrat już po raz trzeci szuka firmy, która zajmie się budową domów komunalnych. Trzy budynki mają powstać na działce pomiędzy ulicami gen. Maczka i Sułkowskiego. Pierwszy przetarg został ogłoszony w październiku. Wtedy wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę 9.9 mln zł. Przetarg więc unieważniono. Przy drugim podejściu chętnych było dwóch. Oferty choć nieco niższe od poprzedniej (w okolicach 8,5 mln zł), to dla władz Piastowa wciąż były zbyt wysokie. Przetarg ogłoszono więc po raz trzeci…

W środę 24 stycznia urzędnicy zapoznali się z propozycjami cenowymi zainteresowanych firm. Do przetargu zgłosiło się sześciu chętnych. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Wimaks Toczyłowski Dariusz i Wimaks sp. z o.o. sp. k. Propozycja opiewa na kwotę 7,3 mln zł. Najdroższą ofertę na 8 mln zł złożyła firma Instalbud.

Piastowski magistrat na budowę domów komunalnych chce przeznaczyć 5,8 mln zł, czyli o 1,5 mln mniej niż wynosi cena najniższej oferty. Wszystko wskazuje więc na to przetarg znów zostanie unieważniony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.