Chętni na eksperymenty

Pruszków

Pruszkowskie podstawówki niebawem powinny otrzymać nowy sprzęt w ramach projekty „Chętni na eksperymenty”. Dzięki temu zajęcia z takich przedmiotów jak matematyka, biologia czy chemia będą jeszcze ciekawsze.

Nie każdemu uczniowi nauka przedmiotów ścisłych przychodzi łatwo. Tysiące wzorów i zasad do zapamiętania i „wkuwanie” formułek dla wielu z nich jest zwyczajną nudą. A przecież przedmioty ścisłe to nie tylko wzory i tabelki. Najlepiej pewnych zasad uczyć się w praktyce, zwłaszcza, że niekiedy owa praktyka to spektakularne eksperymenty z „fajerwerkami”. Jednak do przeprowadzania rozmaitych doświadczeń potrzebny jest odpowiedni sprzęt. A ten niebawem ma trafić do pruszkowskich szkół w ramach projektu „Chętni na eksperymenty”.

– „Chętni na eksperymenty” to projekt, który będzie realizowany w szkołach podstawowych na zajęciach chemii czy matematyki. Zamówienie, które ogłosiliśmy dotyczy zakupu odczynników, zestawów laboratoryjnych, planszy, zestawów naukowych czy  przestrzennych układów, które będą pomocne w prowadzeniu zajęć  – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Pomoce dydaktyczne trafią do ośmiu pruszkowskich podstawówek. Na długiej liście składającej się znalazły się takie pomoce jak: zestaw z 25 łatwymi do przeprowadzenia, bezpiecznymi i zabawnymi doświadczeniami, teleskop astronomiczny z podstawowym obiektywem, model ziemi, zestaw wprowadzający dziecko w świat nauki, pozwalający mu zobaczyć wnętrze żaby i zrozumieć, jakie procesy zachodzą w jej organizmie, zestaw 60 domin matematycznych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.