Chcieli zapłacić fałszywą kartą

Region

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch obcokrajowców, którzy próbowali zapłacić za paliwo sfałszowaną kartą płatniczą. Teraz dwaj Łotysze mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Kierownik jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu grodziskiego poinformował funkcjonariuszy policji o próbie zapłaty sfałszowaną kartą płatniczą. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód na zagranicznych numerach rejestracyjnych podjechał pod jeden z dystrybutorów. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn. W kasie zapytali się sprzedawcy czy mogą zapłacić karta płatniczą za 50 litrów paliwa. W trakcie sprawdzania karty w terminalu płatniczym okazało się, że jest ona zastrzeżona. Obywatele Łotwy zaczęli podejrzewać, że próba oszustwa może się nie powieść. Mężczyźni wsiedli do auta i uciekli.

Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 33-letniego Roberta Z. i 34-letniego Lorensa K. Mężczyźni tłumaczyli funkcjonariuszom, że kartę płatniczą znaleźli na ulicy. W samochodzie kończyło im się paliwo i chcieli zaoszczędzić na tankowaniu, płacąc za nie znalezioną kartą.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, jednak nie przyznali się do winy. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy Za posługiwanie się sfałszowaną karta płatniczą grodzi im kara do 10 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.