Chcieli odsprzedać skradziony telefon

Region

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy najpierw ukradli telefon, a później chcieli odsprzedać go właścicielowi. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Około godziny 13.00 dyżurny komisariatu w Grodzisku Mazowieckim przyjął zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego z jednej z miejscowych firm. Funkcjonariusze ustalili, że złodzieje zdążyli skontaktować się już z właścicielem telefonu w celu wykupienia telefonu.

Policjanci wraz z poszkodowanym ustalili, w jaki sposób odbędzie się wymiana. Miejsce transakcji ustalone podczas rozmowy telefonicznej było przez cały czas obserwowane przez mundurowych. Po kilkunastu minutach na miejscu zjawiło się dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Gdy jeden z nich wyciągnął telefon komórkowy funkcjonariusze podjęli interwencję. Po krótkim pościgu zatrzymano 22-letniego Zbigniewa G. i 15-letniego Łukasza K.

Skradziony telefon wrócił do właściciela. Złodzieje usłyszą zarzuty kradzieży telefonu i żądania korzyści majątkowej za jego zwrot. Za popełnione przestępstwo nieletni Łukasz K. odpowie przed sądem rodzinnym, natomiast o karze dla Zbigniewa G. zadecyduje sąd karny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.