Chciał spalić żonę. Trafił za kratki

Grodzisk Maz.

Wracamy do tematu. Mężczyzna, który oblał żonę benzyną i groził, że ją podpali na tę chwilę trafił do aresztu na trzy miesiące. Jednak może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że 45-latek znęcał się nad żoną od kilku lat, a także i córką.

O sprawie informowaliśmy 4 października tuż po tym dramatycznym zdarzeniu (kliknij tutaj). Przypomnijmy, że w Mościskach pod Grodziskiem Mazowieckim doszło do awantury domowej, w czasie której mąż oblał żonę benzyną. Groził, że ją podpali. Musieli interweniować policjanci, którzy w porę pojawili się na miejscu. Obezwładnili agresywnego mężczyznę i odebrali mu zapalniczkę. Na szczęście obeszło się bez osób rannych.

Sprawa ma swój dalszy ciąg. – Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Podczas wykonanych w sprawie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymany od ponad pięciu lat znęcał się fizycznie nad swoją żoną, a w krótszym okresie także nad córką – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw wobec obu kobiet. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za te czyny grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.