O mały włos padłaby ofiarą metody „na policjanta”

Pruszków

Pruszkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Najbliższe dwa miesiące zatrzymany 22-latek spędzi w areszcie.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek. Oszustwo zostało wychwycone przez pracownika jednego z pruszkowskich banków. Uwagę zwrócił fakt, że 72-letnia kobieta chce wypłacić ze swojego konta 10 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy rozpoczęli obserwację terenu. Na efekty nie trzeba było długo czekać…

22-latek pełniący w przestępczej strukturze rolę tzw. odbieraka śledził pokrzywdzoną. Nie widział, że również jest obserwowany, tym razem przez prawdziwych funkcjonariuszy. Przez telefon oszust przekazywał kobiecie jak ma postępować. Kobieta wykonywała jego telefoniczne polecenia. W chwili, gdy policjanci zauważyli mężczyznę wkroczyli do akcji i zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku – mówi podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pokrzywdzona kobieta złożyła zeznana na komendzie. Opisała całą sytuację. Tego samego dnia, kiedy poszła wypłacić pieniądze zadzwonił do niej mężczyzna. Podał się za policjanta i powiedział, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Tłumaczył, że osoba poszkodowana w tym wypadku walczy o życie, a syn prosił o wypłatę pieniędzy. Za te pieniądza miał zostać zwolniony przez prokuratora.

Następnie dalszą rozmowę prowadził z kobietą fałszywy prokurator. Instruował ją gdzie i w jaki sposób ma przekazać pieniądze.

22-latek odpowie za oszustwo. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Policjanci sprawdzają obecnie współsprawców czynu oraz czy zatrzymany mężczyzna mógł mieć związek z innymi oszustwami „na policjanta”.

Policjanci podkreślają, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Zwłaszcza przez telefon! Takie sytuacje zawsze powinny wzbudzać podejrzenia, że ktoś chce was oszukać. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki najpierw skontaktujmy się z prawdziwą policją.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.